dr. Haluska-Vass Edit klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta, aki jelentős terápiás és kutatói tevékenységet végez a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán, valamint a Magyar Viselkedés-, Kognitív és Sématerápiás Egyesületben (VIKOTE).

Szakmai tapasztalatai és tevékenységei:

  • Klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta: Széles körű tapasztalattal rendelkezik a pszichodiagnosztikai értékelések terén, valamint a kognitív viselkedésterápiában. Fő kutatási területe a virtuális valóság technológia alkalmazása a mentális betegségek gyógyításában, különös tekintettel a VR-ToMIS (Virtual Reality-based Theory of Mind Intervention in Schizophrenia) fejlesztében.
  • Oktatói tevékenység: Oktat a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán és a VIKOTE keretében, ahol kognitív viselkedésterápiát oktat pszichológusoknak és pszichoterapeuta jelölteknek.
  • VIKOTE elnökségi tag: Aktív szerepet vállal a VIKOTE vezetésében, az egyesület szakmai programjának és képzéseinek kidolgozásában.

Képzettség:

  • Pszichológia MA – Debreceni Egyetem (2003-2009)
  • Klinikai szakpszichológus – Debreceni Egyetem (2010-2014)
  • Pszichoterapeuta – Semmelweis Egyetem (2017-2020)
  • PhD – Semmelweis Egyetem, Mentális Egészségtudományok Doktori Iskola 

Kutatási és szakmai érdeklődés:

Fő kutatási területe a virtuális valóság technológia alkalmazása a pszichiátriában, különös tekintettel a VR alapú elméleti intervencióra szkizofréniában szenvedő betegek számára. Számos publikáció szerzője, amely a mentális betegségek kezelésében alkalmazott innovatív technológiákra fókuszál.

Kapcsolódó tevékenységek:

Egyik alapítója a Magyar Antistigma Munkacsoportnak, ami a mentális betegségekkel kapcsolatos társadalmi megbélyegzést kutatja és a kitűzött célja annak csökkentése.

dr. Haluska-Vass Edit elkötelezett a mentális betegek kezelésének fejlesztése iránt, különös tekintettel az innovatív technológiák integrálására a terápiás gyakorlatba, valamint a pszichoterápiás módszerek oktatására és népszerűsítésére Magyarországon.