Tudatos jelenlét (mindfulness) a klinikai gyakorlatban workshop
A tudatos jelenlét (mindfulness) olyan speciális figyelmi állapot és tudati beállítódás, amely ítélkezés mentesen, elfogadó módon, a jelen pillanatra fókuszálva megnöveli a mentális folyamatokkal kapcsolatos tudatosságot. Ez a tudatos jelenlét fontos egészségvédő hatással bír, mert kizárja a múlton való rágódást és a jövővel kapcsolatos aggodalmaskodást, így csökken a depresszió, a szorongásos problémák kialakulásának veszélye, javul a jelen és önmagunk elfogadásának képessége, a figyelmi kapacitás és a megküzdő képességünk is.
A XX. század utolsó harmadától a nyugati világ számos területen tett kísérletet a tudatos jelenlét adaptálására. A klinikumban a ’90-es években kezdték felfedezni a tudatos jelenléten alapuló stresszcsökkentő meditációt (MBSR) a krónikus fájdalom kezelésére (Kabbat-Zinn, 1990). Klinikai vizsgálatok támasztják alá a hatékonyságát a különböző daganatos megbetegedések, szív és érrendszeri betegségek, gasztrointesztinális betegségek, valamint szorongásos és hangulatzavarok kezelésében. A tudatos jelenlét-alapú alapú kognitív terápiát (MBCT), mely ötvözi a kognitív terápiás és mindfulness módszereket, Zindel Segal, John Teasdale és Mark Williams dolgozta ki a krónikus pszichés zavarok, súlyos rekurrens depresszió kezelésére és a visszaesések megelőzésére.
A kognitív terápiás iskolák, úgynevezett harmadik generációjának is az egyik leghatékonyabban alkalmazott és intenzíven kutatott iránya a tudatos jelenlét pszichoterápiában való alkalmazása.
Jelen workshopunkban a bizonyítékon alapuló pszichoterápiás alkalmazás felől közelítjük meg a tudatos jelenlétet, és a résztvevőknek lehetősége lesz a gyakorlatok során saját tapasztalatot szerezni a módszer használatába.
KINEK AJÁNLJUK A RÉSZVÉTELT
Elsősorban orvosok, pszichológusok, pszichoterapeuták és egyéb segítő szakmában dolgozó (szociális munkás, tanár stb.) szakemberek jelentkezését várjuk.
WORKSHOP-ot VEZETI
Samu-Nagy Ádám, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, MBCT tanár
IDŐPONT
2020. március 27. (péntek) 14:00-20:00 óra
2020. március 28. (szombat) 09:00-15:00 óra
HELYSZÍN
Kognitív és Sématerápiás Központ
1083 Budapest, Baross utca 119/A.
AKKREDITÁCIÓ
A tanfolyam akkreditációra került orvosok és klinikai szakpszichológusok részére (OFTEX).
Akkr. kód: SE-TK/2020.I/00226
Akkr. pont: ..
RÉSZVÉTELI DÍJ
40.000,- Ft
Érvényes VIKOTE tagsággal rendelkező egyesületi tagoknak 20% kedvezményt biztosítunk a részvételi díjból.
Részvételi díj VIKOTE tagoknak: 32.000,- Ft
Részvételi díját ITT fizetheti be.
JELENTKEZÉS
Kérjük töltse ki a jelentkezési lapot ITT
A nagy érdeklődésre való tekintettel, jelentkezése a befizetéssel válik véglegessé, a befizetés sorrendjében.
A csoportot min. 10 fő jelentkezése esetén indítjuk el, a résztvevők max. létszáma: 16 fő.
Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!
Ha bármilyen kérdése van a programmal kapcsolatban, kérjük, keresse Fogdné Nemecz Ágnest a titkarsag(kukac)vikote.hu email címen, vagy a +36 20 666 3697 telefonszámon.