Tapasztalat – Élmény – Terápia, avagy a kaland- és a természet eszköztárának helye és szerepe a terápiás folyamatban
A WORKSHOP IDŐPONTJA
2020.október 02. (péntek) 9:00 -17:00 óra
október 09. (péntek) 9:00 -17:00 óra
összesen 20 óra
HELYSZÍN
Gyülekező:
Kognitív és Sématerápiás Központ
Budapest, VIII. ker. Baross utca 119/A.,
A workshop helyszíne:
Orczy Kert
A workshopot szabad téren fogjuk megrendezni, betartva a járványügyi helyzet miatti előírásokat.
A WORKSHOP-ot VEZETI
Dr.Kenézlői Eszter, gyermek-, és ifjúságpszichiáter, pszichoterapeuta szakorvos
Labancz Dániel, klinikai szakpszichológus
SZERVEZŐ PARTNER
Magyar Kaland- Élménypedagógiai és Terápiás Módszertani Egyesület
A WORKSHOP CÉLJA
A tapasztalati tanuláson alapuló élmény- és kalandterápiás technikák alkalmazásának sajátélmény szintű megtapasztalása és alkalmazási lehetőségeinek bemutatása.
A WORKSHOP LEÍRÁSA
A 20 órás, 2 napos workshop során bevezetjük a résztvevőket a tapasztalati tanulás-alapú terápiás folyamatok, a kaland/élmény- és vadonterápia alapvető fogalomrendszerébe, pszichoterápiás célú felhasználásának alapjaiba.
A képzés első felében a résztvevők megismerhetik a tapasztalati tanulás modelljeit, kognitív-viselkedésterápiával való kapcsolatát, terápiás hatótényezőit. A szabadban végzett sajátélmény-gyakorlatok során a kaland- és élményterápiás technikákkal való ismerkedés van fókuszban, valamint a résztvevők megtapasztalhatják a módszer önismeretet fejlesztő hatását is. Minden sajátélmény-gyakorlathoz ún. metadebriefing is kapcsolódik, mely az adott gyakorlat gyermek/serdülő/felnőtt csoportban való felhasználhatóságára és praktikus csoportvezetési információk átadására irányul.
A képzés második felében a hangsúly a kaland és a természet, mint eszköz és környezet – a terápiás folyamatban való – alkalmazására irányul. A résztvevők sajátélmény-gyakorlatokon és metapozícióból is rátekinthetnek egy-egy eszközre és gyakorlatra, melyeket később a saját gyakorlatukban is alkalmazhatnak. Emellett szó lesz a módszer oktatásban való felhasználhatóságáról, a terápiás alkalmazás lehetőségeiről, a magasabb kihívást jelentő feladatok biztonsági előírásairól és a csoportdinamikai folyamatokról is.
Fontos: a képzés egy része sajátélmény jellegű, így az időjárásnak megfelelő, szabadtéri aktivitásokra alkalmas ruházat szükséges.
KINEK AJÁNLJUK A RÉSZVÉTELT
A workshopot elsősorban pszichológusok, pszichiáterek, pszichoterapeuták számára ajánljuk, de várunk minden olyan segítő foglalkozású szakembert, aki egyéni vagy csoportos formában dolgozik a fejlesztés/oktatás/nevelés/gondozás területein gyermekekkel, serdülőkkel vagy felnőttekkel, pl. pedagógusok, mentálhigiénés szakemberek, szoc.munkások, szocioterapeuták, coach-ok.
JELENTKEZÉSI HAT. IDŐ:
2020. szeptember 25.
A továbbképzést min. 10 fő esetén indítjuk, a résztvevők max. létszáma 25 fő.
IDE kattintva kérjük, töltse ki a jelentkezési lapot.
RÉSZVÉTELI DÍJ:
50.000,- Ft
Érvényes VIKOTE és Magyar Kaland- Élménypedagógiai és Terápiás Módszertani Egyesületi tagsággal rendelkező tagoknak 40.000,- Ft
Befizetéskor a kedvezményt a elmeny201002 kóddal tudja érvényesíteni.
Részvételi díját IDE kattintva tudja befizetni.
AKKREDITÁCIÓS SZ.: SE-TK/2020.II/00129
Kre.pont: 32*
Amennyiben további kérdése van a workshoppal kapcsolatban, kérjük, keresse Gergely Sárát a +36 1 781 6889 telefonszámon, vagy a oktatas@vikote.hu e-mail címen.
*Az oftex.hu oldalon tájékozódhat, milyen szakképesítéssel szerezhető kreditpont